Ogrodzenia akustyczne – przed i po

Ogrodzenia akustyczne – przed i po

najtansze-panele-ogrodzeniowe
panele-akustyczne-allegro

Zastosowanie ogrodzenia akustycznego do ekranowania domu zapewni szereg korzyści. Niektóre z głównych korzyści to zmniejszenie zanieczyszczenia hałasem, wizualne ekranowanie i efektywność kosztowa.

Bariera dźwiękowa

Korzystanie z bariery dźwiękowej, aby utrzymać hałas poza domem może być skutecznym sposobem, aby upewnić się, że możesz cieszyć się swoimi zewnętrznymi przestrzeniami życiowymi bez zakłóceń. Chociaż niektórzy ludzie mogą nigdy nie rozważali instalacji jednego, istnieje kilka sposobów, aby to zrobić.

Najlepszym sposobem na zbudowanie bariery dźwiękowej jest użycie gęstych materiałów murarskich. Beton, drewno i inne popularne materiały budowlane to dobre opcje do tego celu. Jednak niektórzy właściciele domów mogą nie przepadać za estetyką tych materiałów.

Inną opcją jest posadzenie dużych, gęstych krzewów. Te drzewa i krzewy są zaprojektowane tak, aby rozpraszać fale dźwiękowe, tworząc wtórną barierę. Powinny być one umieszczone w pobliżu źródła hałasu. Jednak prawdziwą sztuką jest utrzymanie ich w dobrej odległości od domu.

Innym sposobem na stworzenie funkcjonalnej bariery dźwiękowej jest użycie solidnego panelu. Możesz użyć solidnego ogrodzenia, solidnej deski, a nawet ogrodzenia akustycznego wykonanego z warstw materiałów. Grubość materiału odgrywa rolę w tym, czy będzie on blokował hałas, czy nie.

Posiadanie grubszego ogrodzenia może również sprawić, że dźwięk będzie trudniejszy do przejścia przez niego. Jednak może to nie być praktyczne w niektórych obszarach, zwłaszcza tam, gdzie hałas jest problemem.

Najlepszym sposobem na zbudowanie ogrodzenia akustycznego jest użycie technologii pióra i wpustu, aby zapewnić, że deski pasują ściśle do desek obok nich. Ponadto, jeśli to możliwe, użyj materiału o niskiej transmisji hałasu, takiego jak obciążony masą winyl.

Dobre ogrodzenie akustyczne nie tylko utrzyma hałas na zewnątrz, ale także zapewni Ci prywatność. Niezależnie od tego, czy organizujesz rodzinnego grilla, czy musisz wykonać jakąś pracę na zewnątrz, bariera dźwiękowa utrzyma hałas na zewnątrz i rozmowy wewnątrz.

Badanie wzrokowe

Wykazano, że dodanie dźwięku otoczenia do miksu audiowizualnego zwiększa percepcję realizmu i zmniejsza irytację spowodowaną hałasem turbin wiatrowych. Nie ma jednak zgodności co do tego, czy można to rzeczywiście zrobić w sposób wiarygodny. Ponadto koszt zakupu obu rodzajów sprzętu do projekcji może być w niektórych krajach zaporowy.

Opracowano mobilne laboratorium wizualno-akustyczne w kształcie aluminiowego pięciokąta. Warunki akustyczne i wizualne dla każdego uczestnika były replikowane. Dodatkowo do kalibracji głośników użyto miernika poziomu dźwięku.

Na szczęście eksperyment ten nie został zaprojektowany w celu przetestowania wydajności różnych typów sprzętu. Zamiast tego przeprowadzono jedno badanie z tymi samymi uczestnikami w różnych punktach w ciągu pewnego okresu czasu.

Pomimo tego, główne wyniki były takie same. Ponadto nie było istotnych statystycznie różnic między nagraniem a symulacjami. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że oba typy wideo były oceniane z porównywalnymi średnimi wynikami.

Jak to zwykle bywa w warunkach laborasztachetyjnych, warunki akustyczne były kontrolowane dla każdego uczestnika. Ponadto mobilne laboratorium wizualno-akustyczne zostało ustawione w pomieszczeniu, które zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić równomiernie oświetlone pole widzenia. Zastosowano również czarną zasłonę, aby pomieszczenie było jak najbardziej jednolite wizualnie.

Chociaż badanie to nie miało na celu udowodnienia lub obalenia skuteczności symulacji wizualno-akustycznych, wskazuje ono, że jest to obszar badań, który powinien być rozważany w przyszłości. Mobilne laboratorium wizualno-akustyczne byłoby prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Wariant mobilny składa się z zamkniętego, aluminiowego pięciokąta z pięcioma głośnikami. Warunki akustyczne i graficzne dla każdego uczestnika były replikowane. Podsumowując, symulacje wizualno-akustyczne mogą być wiarygodne, ale koszt zakupu obu rodzajów sprzętu przesiewowego może być zaporowy.

Zmniejszenie zanieczyszczenia hałasem

Zastosowanie ogrodzenia akustycznego może pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia hałasem. Są one zbudowane z systemu blokad, który zapobiega przenoszeniu się dźwięku przez słabe punkty. Jednak skuteczność ogrodzenia akustycznego zależy od jakości jego konstrukcji.

Najczęściej stosowanym rodzajem drewna jest drewno czerwone. Jednak inne rodzaje obejmują cedr i sosnę. Korzystanie z impregnowanych ciśnieniowo drewna jest również dobrą opcją. Te drewna są prowadzone w górę sekcji ogrodzenia, aby wypełnić luki.

Ogrodzenia akustyczne mogą być bardzo skuteczne w zmniejszaniu zanieczyszczenia hałasem, ale są drogie w instalacji. Zamiast instalować nowe ogrodzenie, rozważ owinięcie istniejącego. Zajmie to mniej czasu na instalację i jest stabilne pod względem promieniowania UV.

Istnieją inne sposoby na zmniejszenie hałasu, takie jak włączenie wentylatora lub zawieszenie dzwonków wiatrowych. Te również mogą być zainstalowane przez właścicieli domów.

Pierwszym krokiem jest określenie rodzaju hałasu, który próbujesz zmniejszyć. To pomoże Ci wybrać odpowiedni typ bariery dla Twojej lokalizacji.

Na przykład, jeśli mieszkasz w sąsiedztwie z ruchliwej drogi, może chcesz barierę, która blokuje dźwięk przejeżdżających samochodów. Jednak osiem stóp ogrodzenia nie zapewni wiele redukcji hałasu dla podwyższonego pokładu lub balkonu. Następnie, trzeba będzie barierę, która jest co najmniej dwa metry wysokości.

Jeśli nie jesteś pewien co do rodzaju hałasu, który próbujesz zredukować, dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z inżynierem dźwięku. Może on pomóc w określeniu właściwej wysokości bariery akustycznej, a także określić materiały, które najlepiej sprawdzą się w danej lokalizacji.

Ogrodzenia akustyczne są często instalowane przez firmy i agencje rządowe. Mogą być stosowane w celu zmniejszenia hałasu w pomieszczeniach mieszkalnych i komercyjnych.

Efektywność kosztowa

Dodanie ogrodzenia akustycznego do domu może być świetnym sposobem na zmniejszenie ilości hałasu zewnętrznego, który słyszysz. Podczas gdy większość ludzi decyduje się na ogrodzenie akustyczne, istnieje również wiele innych opcji, które można wykorzystać do wygłuszenia.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy instalacji ogrodzenia akustycznego jest to, że powinno być ono wystarczająco grube, aby zablokować hałas. Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest zbudowanie ogrodzenia, które jest czterokrotnie wyższe niż wysokość źródła hałasu nad ogrodzeniem. Pozwoli to barierze zablokować dźwięk, a także zapobiec jego pojawieniu się wokół krawędzi.

Bariera dźwiękoszczelna może być wykonana z płyty fibro-cementowej, płyty Perspex lub drewna. Wybór materiału powinien być uzależniony od rodzaju hałasu, który chcemy zablokować, a także od budżetu.

Na przykład, jeśli masz w domu jednostkę klimatyzacyjną, zainstalowanie rozwiązania pochłaniającego dźwięk może pomóc w zmniejszeniu poziomu hałasu. Używanie masztachety do białego szumu może być również świetnym sposobem na zamaskowanie hałasu.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, ogrodzenie akustyczne powinno być szczelne. Doskonałym sposobem jest zastosowanie membrany przymocowanej do słupków podtrzymujących ogrodzenie. Jest to również opcja bezobsługowa.

Powinieneś również rozważyć użycie materiału pochłaniającego dźwięk, aby poprawić skuteczność swojego ogrodzenia. Można go stosować w ścianach nowych budynków, ale jest to droższa opcja.

Jeśli szukasz najlepszego materiału wygłuszającego, rozważ membranę bariery akustycznej, którą można przymocować do obwodu swojego ogrodzenia. Zmniejszy to hałas, który przechodzi przez barierę i może być zainstalowany na różnych ogrodzeniach, w tym Colorbond.

Chociaż może to brzmieć jak dużo pracy, instalacja ogrodzenia akustycznego jest świetnym sposobem na zmniejszenie hałasu z domu. Niezależnie od tego, czy musisz zredukować hałas z pompy basenowej czy szczekających psów sąsiadów, możesz znaleźć rozwiązanie, które będzie działać dla Ciebie.

Instalacja

Posiadanie zainstalowanych ogrodzeń akustycznych może zmniejszyć poziom hałasu w Twoim domu. Te ogrodzenia mogą być wykonane z betonu, ziemi, aluminium, a nawet krajobrazu ziemnego.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest określenie rodzaju hałasu, który próbujesz zablokować. Następnie możesz wybrać materiał, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Jeśli chcesz zmniejszyć hałas drogowy, wysokość ogrodzenia jest ważna. Będziesz potrzebował ogrodzenia, które jest co najmniej czterokrotnie wyższe od wysokości źródła dźwięku. Powinieneś również zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu. Jeśli istnieje duża ilość nierówności, może to sprawić, że instalacja będzie bardziej kosztowna.

Możesz również posadzić roślinę lub drzewo przed swoim ogrodzeniem, aby stworzyć wtórną barierę dźwiękową. Najlepsze są rośliny, które pochłaniają dźwięk. Skuteczne są na przykład wiecznie zielone krzewy i drzewa.

Materiały, których używasz, mogą również mieć wpływ na ilość redukcji hałasu, którą uzyskasz. Ważne jest, aby wybrać materiały, które są trwałe. Jeśli chcesz zmniejszyć ilość hałasu, będziesz chciał zainwestować w wysokiej jakości ogrodzenie, które może wytrzymać próbę czasu.

Możesz również użyć masowo obciążonego winylu, aby wypełnić luki w swoim ogrodzeniu. Jest to niedrogi i prosty sposób na dodanie masy do swojego ogrodzenia. Jest to również łatwe do zainstalowania. Możesz nawet zszyć winyl do ramy swojego ogrodzenia. Po zainstalowaniu go, musisz uszczelnić go za pomocą kleju akustycznego.

Zanieczyszczenie hałasem zostało powiązane z przewlekłym stresem, cukrzycą, nadciśnieniem i problemami z sercem. Jest to szczególnie prawdziwe w obszarach miejskich, gdzie głośny ruch i ruchliwe drogi tworzą dużo hałasu.

Ogrodzenia akustyczne mogą być instalowane przez profesjonalistów lub majsterkowiczów. Majsterkowicze powinni poświęcić trochę czasu, aby upewnić się, że instalują ogrodzenie prawidłowo.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.info – ekrany dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.